ARTYKUŁY O PRZEDSZKOLU

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka                   

 ,,Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Każdego roku 20 września jest bardzo szczególnym dniem w przedszkolach, gdyż obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Po raz pierwszy od bardzo długiego czasu wszystkie grupy spotkały się w sali gimnastycznej naszego przedszkola i wspólnie uczciliśmy ten dzień tańcem i piosenką. Przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej akcji pt. ,,Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Dzieci przez cały wrzesień uczyły się tekstu piosenki pt. ,,Życie przedszkolaka”, aby 20 września wspólnie ją odśpiewać. Po uroczystości przyszedł czas na wspólną zabawę. Były tańce, konkursy, prezenty, dyplomy, a na podwieczorek pyszny tort. Wszystkim przedszkolakom życzymy samych słonecznych dni w naszym przedszkolu i wielu sukcesów.

 

Dzień kropki 

                                       ,, Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna. Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina. Miała za zadanie znaczek namalować, jednak ona chciała farbki swoje schować…”

15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki – tego dnia w wielu krajach świata obchodzi się święto kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzień ten ma za zadanie wydobycie z dziecka wszystkiego tego co w nim najlepsze,  odkrywanie talentów  oraz wspomaganie w ich rozwoju. Tego dnia w naszym przedszkolu mieliśmy zaszczyt gościć Panią ,, Kropkę,,  z Publicznej Biblioteki w Lesznie. Nasz gość przeczytał dzieciom historię bohaterki tego dnia oraz poszukiwał wraz z dziećmi ukrytych talentów. Każdy przedszkolak odkrył w sobie to coś. Wspólnie stworzyliśmy też kropkowego ludzika. Dzieci zostały zaproszone i zachęcone do odwiedzania biblioteki w celu zapisania się i wypożyczania książek. Grupa została obdarowana piękną książką oraz zakładkami. Bardzo dziękujemy Pani Kropce za miłe spotkanie.

 

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „RATATUJ” w Feliksowie

15 września 2021 r., po dość długim czasie, przedszkolaki z Zaborowa miały okazje uczestniczyć w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego ,,Ratatuj”. Po śniadaniu dzieci wyruszyły na wyprawę. Na miejscu przywitał nas gospodarz Pan Jacek, który oprowadził przedszkolaków po gospodarstwie. Odwiedziliśmy pieski, króliki, zbieraliśmy ziemniaki, liczyliśmy ile kolb kukurydzy rośnie w labiryncie. Był czas na swobodną zabawę  na placu zabaw oraz grę  w piłkę. A gdy zgłodnieliśmy, był czas na kiełbaskę i pieczonego ziemniaka. Pogoda dopisywała, specjalnie dla nas świeciło słoneczko, które zachęcało do odpoczynku na świeżym powietrzu w miłej atmosferze i w otoczeniu natury.