Artykuły o przedszkolu

DZIEŃ DYNI

„ Znacie dynię nasi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieciaki uwielbiane”

Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym przedszkolaki z przedszkola w Zaborowie. W dniu 26 października 2018 r. świętowaliśmy Dzień Dyni. Tego dnia wszyscy w przedszkolu ubrani byli na pomarańczowo. Celem zabawy było promowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie dzieci do spożywania warzyw oraz poznanie różnych odmian dyni. Były też konkurencje sportowe. Dzieci zmagały się w dyniowym slalomie toczenia tego warzywa, był dyniowy tor przeszkód i tańce z dynią. Tego dnia  pracownicy naszej kuchni zadbali o dużą porcję witamin dla dzielnych przedszkolaków, dlatego na stołach gościły warzywa z ,,królową dynią” na czele.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

,,Mam 3 latka, 3 i pół
brodą sięgam ponad stół.
Do przedszkola chodzę z workiem
i mam znaczek z muchomorkiem…”

W Publicznym Przedszkolu Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej  w Zaborowie w dniu 25 października 2018 r. maluchy miały swoje pierwsze, wielkie święto – zostały prawdziwymi przedszkolakami. Ten dzień był bardzo wyjątkowy. W obecności Dyrekcji, nauczycieli, oraz swoich ukochanych rodziców dzieci wystawiły swoje pierwsze przedstawienie, po którym uroczyście ślubowały :

Być od dziś przedszkolakami,
Nie grymasić i nie szlochać,
Zawsze swoje panie kochać.
Grzecznie bawić się i fikać,
W mig zajadać z talerzyka.
Od dziś zawsze być zuchami, i dobrymi kolegami .

Po uroczystym pasowaniu każdy Przedszkolak otrzymał dyplom, medal i prezent, a dla osłody wszystkie dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi zajadali  pyszny tort.

Z WIZYTĄ W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ W MARIEWIE

W ramach realizowania tegorocznego programu przedszkolnego ,,Jestem Polką i Polakiem” 18 października 2018 r. przedszkolaki z Zaborowa pojechały na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Mariewie.  Tam pod okiem miłych żołnierzy dzieci miały okazję zwiedzać jednostkę wojskową. Zachwytom nie było końca. Dzieci oglądały duże pojazdy wojskowe, potężny radar, wyrzutnie rakietowe, maski gazowe. Zafascynowane były wszystkim tym co prezentowali gospodarze. Każdy z uczestników miał możliwość wcielić się w rolę żołnierza. Na koniec wszyscy mogli skorzystać  z gościnności żołnierzy i posmakować prawdziwej żołnierskiej grochówki. Serdecznie dziękujemy za gościnność i tak miłe przyjęcie, z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

05 października 2018 r. w zaborowskim przedszkolu było bardzo wesoło  i radośnie, a wszystko to za sprawą Dnia Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Tuż po śniadaniu wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na pobliskiej polance, na której przedszkolaki ochoczo brały udział w konkurencjach sportowych. Były skoki w worku po ziemniakach, rzut ziemniakiem do celu, oraz slalom z ziemniakiem na łyżce. Były tańce i zabawy integracyjne. Gdy zgłodnieliśmy czekała na nas największa atrakcja – pieczony ziemniak,  kiełbaska i bułeczka. Zakończeniem zabawy było wręczenie każdemu dziecku  naklejki z motywem KRÓLA ZIEMNIAKA.

BAL PRZEDSZKOLAKA – 20.09.2018 r.

Przedszkolny bal, to wielkie wydażenie i wesoła zabawa, a jeżeli to jeszcze na cześć samych przedszkolaków… to zabawa musi być wyśmienita.
Jak co roku, wszyscy pracownicy dokładają wszelkich starań, aby był to dzień bardzo wyjątkowy dla naszych przedszkolaków. Chwilę po śniadaniu wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej na wielkim BALU wydawanym dla wszystkich PRZEDSZKOLAKÓW. Były tańce, konkursy z nagrodami
i pyszności do schrupania. Każde dziecko otrzymało również mały ,,prezent niespodziankę”.

DZIEŃ KROPKI – 15.09.2018 r.

,,Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.
Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina.
Miała za zadanie znaczek namalować,
jednak ona chciała farbki swoje schować …”

Międzynarodowy Dzień Kropki – tego dnia w wielu krajach świata obchodzi się święto kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
Dzień ten ma za zadanie wydobycie z dziecka wszystkiego tego co w nim najlepsze, odkrywanie talentów, oraz wspomaganie
w ich rozwoju. Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie dbając o rozwój swoich przedszkolaków wzięło udział
w tegorocznych obchodach.  Tego dnia kropki towarzyszyły nam na każdym kroku. Każdy przedszkolak zadbał, aby tego dnia na  jego garderobie nie zabrakło kolorowych kropek. Świętowanie rozpoczęło się od wysłuchania opowiadania o Vashti, której historia była inspiracją do powstania Dnia Kropki. Pojawiły się zadania matematyczne z kropką, poszukiwania kropek, była również kropkowa foto-budka. Dzień był bardzo radosny
i wesoły.

WYCIECZKA DO ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ W ŁUBCU

12 września 2018 r. dzieci z oddziałów V i VI wyjechały do Świetlicy Środowiskowej w Łubcu na zorganizowany w tym  dniu Trzeci Integracyjny Festiwal Talentów.

Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił i umiejętności podczas warsztatów: kulinarnych, plastycznych, rękodzielniczych oraz muzycznych. Na zajęciach kulinarnych dzieci przygotowywały pyszny budyniowy deser z owocami i galaretką. W plenerze malowały na sztalugach okoliczne pejzaże. Mogliśmy też własnoręcznie wykonać deseczkę techniką decoupagu oraz zaprezentować swoje umiejętności  wokalne na przygotowanej scenie.
Na zakończenie festiwalu wysłuchaliśmy występu lesznowskiego chóru ,,Ballada” oraz zjedliśmy pyszną grochówkę. Dziękujemy za zaproszenie.