Artykuły o przedszkolu

 ,,Mikołajki” w Publicznym Przedszkolu Przyjaciół Puszczy  Kampinoskiej w Zaborowie.

6 grudnia – ,,Mikołajki”, to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w życiu każdego, a zwłaszcza przedszkolaka. Obfity w atrakcje poranek w naszym przedszkolu zaczął się od magicznego spotkania z przyjaciółmi z Publicznej Biblioteki w Lesznie i Zaborowie. Tym razem Panie zaczarowały nas opowieścią o Świętym Mikołaju. W pewny momencie do okna zapukał długo wyczekiwany MIKOŁAJ, dzieci krzyczały radośnie z zachwytu. Wyjątkowy gość przywitał wszystkie grzeczne dzieci  charakterystycznym ,,HOŁ, HOŁ, HOŁ. Oczywiście przedszkolaki z Przedszkola w Zaborowie są  najgrzeczniejsze w okolicy i wszyscy o tym wiedzą. Worek z prezentami był przeogromny. Dla każdego Święty Mikołaj miał mały upominek. Radości nie było końca. Ten dzień na długo zostanie w pamięci wszystkich, którzy spotkali w tym dniu Mikołaja.

 

,,Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest. Dorotka, Ania i Justysia wesoło wszyscy bawmy się…’’

W dniu 25 listopada 2018 r. swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel wszystkich dzieci – PLUSZOWY MIŚ. W naszym przedszkolu 26 listopada świętowaliśmy ten puchaty dzień. Już od samego rana w drzwiach przedszkola witały dzieci pluszowe, kolorowe, małe i duże misie. Przedszkolaki poznały historie pluszaka, oraz wspólnie grupowo stworzyły piękne prace plastyczne, oczywiście z wizerunkiem misia. Tuż przed godziną 11:00 wszyscy spotkali się w sali widowiskowej przedszkola, aby tam wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Były śpiewy, tańce  oraz recytacje wierszy , wszystko oczywiście w misiowej tematyce. Były misiowe konkurencje, na najszybsze zjedzenie pysznego miodu, oraz misiowy taniec. Na podwieczorek zajadaliśmy misiowe smakołyki.

 

W dniu 9 listopada 2018 r.  w zaprzyjaźnionym Publicznym Przedszkolu ,,Akademia pod Modrzewiem” w Macierzyszu  nasze przedszkolaki z oddziału V wzięły udział w wyjątkowym festiwalu, zorganizowanym w okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Festiwal Piosenki Patriotycznej  był okazją do zaprezentowania przez najmłodszych znanych pieśni i piosenek patriotycznych. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola  Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie zaprezentowały się w specjalnie przygotowanych strojach ułanów. Zaśpiewały znane wszystkim pieśni ,,Przybyli ułani”, ,,Polskie kwiaty”, Białe róże”. Wszyscy zgromadzeni w tym dniu punktualnie o godz. 11:11 wspólnie zaśpiewali hymn narodowy. Na koniec  mali artyści zostali nagrodzeni koszami wypełnionymi po brzegi łakociami.

 

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs plastyczny mapa polski rysunek

Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie w tym roku przystąpiło do Międzynarodowego projektu „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” w ramach którego przedszkole zobowiązało się wykonać jedenaście zadań. W listopadzie został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Moja Mała Ojczyzna”. Chętnych do udziału nie brakowała. Trzydzieści sześcioro dzieci wraz z rodzicami dostarczyło prace konkursowe. Jury miało bardzo ciężki wybór, ale udało się. Każda praca była piękna na swój sposób. Wybór był tak trudny, że jury musiało długo się zastanawiać. Zaszczytne honorowe pierwsze miejsce zajęły przedszkolaki: Weronika Bęza, Kacper Grzelak i Laura Kłębowska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

W dniu 28 listopada 2018 r. odbył się VII Przegląd Piosenki Przedszkolnej organizowany
w Centrum Kultury w Błoniu przez Przedszkole Publiczne nr 2 ,,Promyczek”. W tym roku temat przeglądu brzmiał ,,Piękna nasza Polska cała” Zaprezentowały się dzieci z dwunastu przedszkoli  wykonywały piosenki patriotyczne , harcerskie, dziecięce. Wszystkie występy były wyjątkowe. Za udział w przeglądzie dzieci otrzymały zestaw gier do przedszkola, a także puzzle, które zabrały do domu. Wszystkim gratulujemy.

WYCIECZKA  DO  SALI  ZABAW  W  PRUSZKOWIE

W dniu 13 listopada 2018 r. przedszkolaki zaborowskiego przedszkola gościły w nowo otwartej sali zabaw ,, Fikołki” w Pruszkowie. Wszystkie grupy przedszkolne zostały przywitanie przez sympatyczną i wykwalifikowaną kadrę sali. Zabawa była bardzo udana, starsze dzieci miały możliwość bawienia się na wielopoziomowej  konstrukcji, gdzie znajduje się wiele atrakcji: sieć Spidermana, tyrolka, ścianka wspinaczkowa, dla najmłodszych  basen z piłeczkami, oraz specjalnie wydzielone miejsce do zabawy. Serdecznie dziękujemy za gościnę i obiecujemy powracać w zimowe długie wieczory.

 

„NIEPODLEGŁA DO HYMNU’’

W odpowiedzi na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej oraz chęci świętowania tak wzniosłej i ważnej uroczystości, upamiętniającej setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wiele szkół oraz przedszkoli – w tym nasze zaborowskie, wzięło udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”. W dniu 9 listopada tuż przed godziną 11.00 dzieci spotkały się w sali widowiskowej – wszystkie ubrane na biało – czerwono, lub w stroje ludowe. Przywitane przez Panią Dyrektor Przedszkola oraz jej pracowników, wspólnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Była to bardzo wzniosła i wzruszająca chwila. Przedszkolaki  z pełną powagą i zaangażowaniem z flagami narodowymi zaśpiewały hymn najpiękniej jak potrafiły. Po części oficjalnej przyszedł czas na prezentacje Pokazu Mody Patriotycznej, który był zorganizowany w ramach realizowania Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,, Piękna Nasza Polska Cała”. Na koniec wspólnego spotkania przedszkolaki wraz z Dyrekcją i całym personelem,  wspólnie na pamiątkę tego wyjątkowego jubileuszu, w ogrodzie przedszkolnym posadzili dąb – symbol siły i potęgi.

Wycieczka do Teatru Sabat

W dniu  6 listopada 2018 r. przedszkolaki z najstarszych grup wybrały się do wyjątkowego miejsca na mapie Warszawy – do teatru Sabat.  Wszyscy ubrani w odświętne stroje z uśmiechem na twarzy przemierzali warszawskie uliczki. Teatr zachwycił najmłodszych widzów swoim unikatowym wnętrzem, oraz wyjątkowym klimatem, który czuć tuż po przekroczeniu progu kamienicy w której znajduje się Teatr Sabat. Spektakl ,,Aladyn” na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. Różnobarwne stroje, śpiew oraz taniec nagrodzono gromkimi brawami. Rewiowy charakter spektaklu bardzo spodobał się małym widzom. Najlepszą recenzją spektaklu ,,Aladyn” były pytania tuz po wyjściu z teatru: kiedy tu znowu przyjedziemy?

 

DZIEŃ DYNI

„ Znacie dynię nasi mili
Nikt jej przecież nie pomyli
To warzywo dobrze znane
Przez dzieciaki uwielbiane”

Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym przedszkolaki z przedszkola w Zaborowie. W dniu 26 października 2018 r. świętowaliśmy Dzień Dyni. Tego dnia wszyscy w przedszkolu ubrani byli na pomarańczowo. Celem zabawy było promowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie dzieci do spożywania warzyw oraz poznanie różnych odmian dyni. Były też konkurencje sportowe. Dzieci zmagały się w dyniowym slalomie toczenia tego warzywa, był dyniowy tor przeszkód i tańce z dynią. Tego dnia  pracownicy naszej kuchni zadbali o dużą porcję witamin dla dzielnych przedszkolaków, dlatego na stołach gościły warzywa z ,,królową dynią” na czele.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

,,Mam 3 latka, 3 i pół
brodą sięgam ponad stół.
Do przedszkola chodzę z workiem
i mam znaczek z muchomorkiem…”

W Publicznym Przedszkolu Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej  w Zaborowie w dniu 25 października 2018 r. maluchy miały swoje pierwsze, wielkie święto – zostały prawdziwymi przedszkolakami. Ten dzień był bardzo wyjątkowy. W obecności Dyrekcji, nauczycieli, oraz swoich ukochanych rodziców dzieci wystawiły swoje pierwsze przedstawienie, po którym uroczyście ślubowały :

Być od dziś przedszkolakami,
Nie grymasić i nie szlochać,
Zawsze swoje panie kochać.
Grzecznie bawić się i fikać,
W mig zajadać z talerzyka.
Od dziś zawsze być zuchami, i dobrymi kolegami .

Po uroczystym pasowaniu każdy Przedszkolak otrzymał dyplom, medal i prezent, a dla osłody wszystkie dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi zajadali  pyszny tort.

 

Z WIZYTĄ W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ W MARIEWIE

W ramach realizowania tegorocznego programu przedszkolnego ,,Jestem Polką i Polakiem” 18 października 2018 r. przedszkolaki z Zaborowa pojechały na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Mariewie.  Tam pod okiem miłych żołnierzy dzieci miały okazję zwiedzać jednostkę wojskową. Zachwytom nie było końca. Dzieci oglądały duże pojazdy wojskowe, potężny radar, wyrzutnie rakietowe, maski gazowe. Zafascynowane były wszystkim tym co prezentowali gospodarze. Każdy z uczestników miał możliwość wcielić się w rolę żołnierza. Na koniec wszyscy mogli skorzystać  z gościnności żołnierzy i posmakować prawdziwej żołnierskiej grochówki. Serdecznie dziękujemy za gościnność i tak miłe przyjęcie, z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

 

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

05 października 2018 r. w zaborowskim przedszkolu było bardzo wesoło  i radośnie, a wszystko to za sprawą Dnia Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Tuż po śniadaniu wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na pobliskiej polance, na której przedszkolaki ochoczo brały udział w konkurencjach sportowych. Były skoki w worku po ziemniakach, rzut ziemniakiem do celu, oraz slalom z ziemniakiem na łyżce. Były tańce i zabawy integracyjne. Gdy zgłodnieliśmy czekała na nas największa atrakcja – pieczony ziemniak,  kiełbaska i bułeczka. Zakończeniem zabawy było wręczenie każdemu dziecku  naklejki z motywem KRÓLA ZIEMNIAKA.

 

BAL PRZEDSZKOLAKA – 20.09.2018 r.

Przedszkolny bal, to wielkie wydażenie i wesoła zabawa, a jeżeli to jeszcze na cześć samych przedszkolaków… to zabawa musi być wyśmienita.
Jak co roku, wszyscy pracownicy dokładają wszelkich starań, aby był to dzień bardzo wyjątkowy dla naszych przedszkolaków. Chwilę po śniadaniu wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej na wielkim BALU wydawanym dla wszystkich PRZEDSZKOLAKÓW. Były tańce, konkursy z nagrodami
i pyszności do schrupania. Każde dziecko otrzymało również mały ,,prezent niespodziankę”.

 

DZIEŃ KROPKI – 15.09.2018 r.

,,Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna.
Gdy maleńkiej Vashti bardzo zrzedła mina.
Miała za zadanie znaczek namalować,
jednak ona chciała farbki swoje schować …”

Międzynarodowy Dzień Kropki – tego dnia w wielu krajach świata obchodzi się święto kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
Dzień ten ma za zadanie wydobycie z dziecka wszystkiego tego co w nim najlepsze, odkrywanie talentów, oraz wspomaganie
w ich rozwoju. Publiczne Przedszkole Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej w Zaborowie dbając o rozwój swoich przedszkolaków wzięło udział
w tegorocznych obchodach.  Tego dnia kropki towarzyszyły nam na każdym kroku. Każdy przedszkolak zadbał, aby tego dnia na  jego garderobie nie zabrakło kolorowych kropek. Świętowanie rozpoczęło się od wysłuchania opowiadania o Vashti, której historia była inspiracją do powstania Dnia Kropki. Pojawiły się zadania matematyczne z kropką, poszukiwania kropek, była również kropkowa foto-budka. Dzień był bardzo radosny
i wesoły.

WYCIECZKA DO ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ W ŁUBCU

12 września 2018 r. dzieci z oddziałów V i VI wyjechały do Świetlicy Środowiskowej w Łubcu na zorganizowany w tym  dniu Trzeci Integracyjny Festiwal Talentów.

 Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił i umiejętności podczas warsztatów: kulinarnych, plastycznych, rękodzielniczych oraz muzycznych. Na zajęciach kulinarnych dzieci przygotowywały pyszny budyniowy deser z owocami i galaretką. W plenerze malowały na sztalugach okoliczne pejzaże. Mogliśmy też własnoręcznie wykonać deseczkę techniką decoupagu oraz zaprezentować swoje umiejętności  wokalne na przygotowanej scenie.
Na zakończenie festiwalu wysłuchaliśmy występu lesznowskiego chóru ,,Ballada” oraz zjedliśmy pyszną grochówkę. Dziękujemy za zaproszenie.