Informacja dla Rodziców

Szanowni Rodzice !

Informujemy, że 1 września 2020 r. (wtorek) rozpoczynamy w naszym przedszkolu nowy rok szkolny.
Przedszkole będzie funkcjonowało zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Prosimy o zapoznanie się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi pobytu dzieci w przedszkolu w nowym roku szkolnym.

Przedszkole od dnia 1 września 2020 r. będzie czynne w godzinach od  6 30 – 17 30.

W miarę możliwości prosimy, aby dzieci przebywały w przedszkolu w godzinach pracy swojego oddziału:

Oddział I /MALUCHY/ – 8:00 – 16:00

Oddział II /ZUCHY/ – 7:30 – 17:30

Oddział III /STARSZAKI I/ – 6:30 – 16:30

Oddział IV /STARSZAKI II/ – 7:00 – 17:00

Oddział V /ZERÓWECZKA I/ – 7:30 – 16:30

Oddział VI /ZERÓWECZKA II/ – 7:30 – 16:30

W przypadku konieczności przyprowadzenia dziecka wcześniej lub późniejszego jego odebrania, tak jak do tej pory, dziecko będzie przebywało w oddziałach łączonych.

Prosimy o przyprowadzanie dzieci zgodnie z procedurą, najpóźniej do godziny 8:30. Potem przedszkole zostanie zamknięte – będzie przeprowadzana dezynfekcja szatni oraz sprzątanie.  Osoby wchodzące do przedszkola zachowują wszelkie środki ostrożności (m.in. osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk) oraz  zachowują wymagany dystans społeczny w odniesieniu do pracowników placówki, jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m.

Rodzice wprowadzają dzieci wejściem głównym do wiatrołapu, zachowując zasadę – 1 rodzic z dzieckiem, odbijają kartę pobytu w przedszkolu i przekazują dziecko pracownikowi. Wyjątek stanowią rodzice dzieci nowoprzyjętych, którzy mogą wejść do szatni w okresie adaptacyjnym, do 30 września 2020 r. W przypadku większej ilości osób oczekujących na wejście do przedszkola, część osób pozostaje na zewnątrz w wymaganych odstępach między sobą.

Odbierając dziecko, rodzic dzwoni domofonem do odpowiedniej sali zgodnie z harmonogramem wywieszonym na drzwiach wejściowych i czeka w wiatrołapie lub na zewnątrz, odbijając uprzednio kartę. W przypadku pobytu dziecka w ogrodzie przedszkolnym, rodzic odbiera je przy furtce na plac zabaw (o pobycie danego oddziału w ogrodzie świadczy ,,wizytówka” wywieszona na furtce wejściowej do placówki). Dziecko przyprowadzone zostanie do rodzica przez pracownika przedszkola.

Dziecko nie zabiera ze sobą żadnych przedmiotów z zewnątrz (pluszaki, zabawki i inne rzeczy).

Rzeczy osobiste dziecka (podpisane imieniem i nazwiskiem)  prosimy przynieść w podpisanym worku , tj:

– kapcie (na rzepy lub wciągane),

– szczoteczka i pasta do zębów oraz kubeczek,

– piżama i poduszka,

– kostium gimnastyczny w worku

(t-shirt + krótkie bawełniane spodenki),

– 2 komplety ubrania za zmianę w worku,

– chusteczki higieniczne wyciągane w pudełku,

– chusteczki nawilżane.

– ryza papieru xero,

Karty pobytu dla dzieci nowoprzyjętych rozdawane będą 1 września podczas przyprowadzania przedszkolaków. Karty wydaje intendent przy wejściu do szatni. Pierwsza karta jest bezpłatna. Każda kolejna zamówiona to koszt 6,50 zł. Bardzo prosimy o przygotowanie ,,odliczonej” kwoty za zamówione karty.

Przypominamy o przekazaniu odpowiednich dokumentów wymienionych w informacji poniżej.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminami przedszkola zamieszczonymi w zakładce ,,dokumenty przedszkola”.

Rodzic zobowiązuję się przyprowadzać do przedszkola tylko dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych (m. in. katar, kaszel, gorączka).

Dzieci do przedszkola przyprowadzane/ odbierane są przez osoby zdrowe.